Veli Kavlak, EURO 2024’te sürpriz yapabilecek 2 takımı açıkladı

Avusturya ile Türkiye’nin karşılaşacağı maç öncesi Avusturya U19 Milli Takımı’nı çalıştıran Beşiktaş’ın eski futbolcusu Veli Kavlak açıklamalarda bulundu. Sabah’a konuşan Veli Kavlak, turnuvada sürpriz yapabilecek iki takımı da duyurdu.

Türkiye’nin de Avusturya’nın da çok yetenekli oyuncularının olduğunu söyleyen Veli Kavlak,

“Almanya-Türkiye maçını izlemiştim. Büyük zafer elde etmişti Türkiye. Birkaç gün sonra Avusturya oynamıştı, onlar da galip geldi. Avusturya’da Ralf Rangnick göreve geldikten sonra RB Salzburg’un oyun mantalitesini yansıtmaya çalıştı. Yoğun baskı ve önde pres şeklinde. O felsefe başarılı oldu. Enteresan bir takım oluşturuldu. Türkiye’ye karşı Alaba ve Arnautovic sakat olduğu için yoklar. Takımda Konrad Laimer ve Baumgartner öne çıkan isimler. Savunmada da Kevin Denso var. İki takımın da çok yetenekli oyuncuları bulunuyor. Keyifli bir maç bizi bekliyor.” ifadelerini kullandı.

EURO 2024 İÇİN SÜRPRİZ TAKIMLARI

2 takımın da Euro 2024’te sürpriz yapacağını söyleyen Kavlak, “Avrupa Şampiyonası’nda sürpriz yapabilecek iki takım, Türkiye ve Avusturya bence. Turnuvada favori gösterilenler, bu iki ekibe rakip olmaktan keyif almaz ve çekinirler. İki ülke de ilk etapta gruplardan çıkar, devamını da getirebilirler.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x